Jak se starat o výrobky z proutí

S trochou péče budou přírodní vlákna proutěného nábytku a jiných výrobků z proutí léta vypadat dobře. Vyzkoušejte některé z našich tipů, abyste proutěné výrobky dobře vyčistili a prodloužili tak jejich krásu a životnost.

Pěkný proutěný nábytek a jiné bytové dekorace přidávají chalupě či jinému obytnému prostoru krásu a teplo domova. Ať už se jedná o terasu, zimní zahradu či obývací pokoj, proutí se hodí úplně všude. Správná péče zabere trochu času, ale úsilí, které do toho dáte, se vám vrátí v podobě dlouhodobě krásného nábytku a jiných proutěných doplňků.

Pro rutinní čištění je vhodné proutěné výrobky co nejlépe vysát, abyste je zbavili prachu a nečistot nejen na povrchu, ale také v mezerách mezi ohyby proutků. Poté je lze umýt jemným hadříkem namočeným v mýdlové vodě (na špatně dostupná místa je možné použít měkký zubní kartáček) a následně nechat dobře vyschnout, protože proutí je náchylné k plísním.

U výrobků, které jsou znečištěné více, je vhodné použít čistící prostředky na bázi oleje, smíchat je s teplou vodou a čistit pomocí měkkého kartáče.

Jednou za čas je dobré proutěným výrobkům dopřát větší péči a ošetřit je speciální leštěnkou na proutí nebo citrónovým olejem. Toto se doporučuje hlavně u produktů, které jsou vystaveny vysušování (třeba venku na sluníčku nebo na chalupě u krbu). Tam je vhodné častější ošetřování, aby nedocházelo k vysychání proutí.

A co vy? Věnujete svým proutěným výrobkům dostatečnou péči?

Máte otázku? Míša a její tým Vám poradí.731 107 148
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.